24 մարտի 2025 թվականի N 0422-Ա
ԻՆՔՆԱԿԱՄ ԿԱՌՈՒՑՎԱԾ ՇԻՆՈՒԹՅՈՒՆՆ ՕՐԻՆԱԿԱՆԱՑՆԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով<<Տեղական ինքնակառավարման մասին>> Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 35-րդ հոդվածի 1-ին մասի 24-րդ կետով,Հայաստանի Հանրապետությանկառավարության2006թվականի մայիսի18–ի N 912-Ն որոշմամբ հաստատված կարգի8-րդ, 11-րդ, 13-րդ կետերի <<ա>>ենթակետով և Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2021 թվականի ապրիլի 15-ի <<Շինությունների նպատակային նշանակության դասակարգման ցանկը սահմանելու մասին>> N 600-Ն որոշման 2-րդ հավելվածի 6-րդկետով,<<Իրավունք հաստատող փաստաթղթերը չպահպանված անհատական բնակելի տների կարգավիճակի մասին>>, <<Նորմատիվիրավականակտերիմասին>> ՀայաստանիՀանրապետությանօրենքի37-րդհոդվածի 1-ինմասով, հիմքընդունելով ՀայաստանիՀանրապետությանԱրմավիրիմարզիԱրմավիրհամայնքիավագանու 202. դեկտեմբերի21-իթիվ 10 նիստի 136որոշումըև ինքնակամ կառույցնիրականացրած անձի` Շմավոն Եփրեմյանի 17.04.2023 թվականի թիվ 2344դիմումը՝
1.Շմավոն Եփրեմյանին և Անի Կոստանյանին ընդհանուր բաժնային սեփականությամբ պատկանող՝ Հայաստանի Հանրապետության Արմավիրի մարզ Արմավիր համայնքիԱրմավիր քաղաքում04-001-0063- կադաստրային ծածակագրում հասարակական կառուցապատման հողամասում ինքնակամ կառուցված շինությունը ՝227 քմներքին և23.4 քմ արտաքինմակերեսով ճանաչել օրինական։
3.Սահմանել, որ իքնակամ կառույցն իրականացրած անձըսույնորոշմանընդունմանօրվանից60-օրյաժամկետում, ՀայաստանիՀանրապետությանԱրմավիրիմարզիԱրմավիրհամայնքի բյուջեպետքէվճարիՀայաստանիՀանրապետությանկառավարության2006թվականիմայիսի18–ի<<Ինքնակամկառույցներիօրինականացմանևտնօրինմանկարգըհաստատելու մասին>> թիվ912-Նորոշմամբհաստատվածկարգով հաշվարկված`ընդհանուր23.4 քմմակերեսովինքնակամկառուցվածշինությանօրինականացմանյուրաքանչյուրքառակուսիմետրիհամար՝ բազայինտուրքի 20-ապատիկիչափով` 4632 ՀՀ  դրամ ընդհանուր՝ 108389(հարյուր ութ հազարերեքհարյուրութսունիննը) ՀՀ դրամ
4Շմավոն Եփրեմյանին և Անի Կոստանյանին ընդհանուր բաժնային սեփականությամբ պատկանող ՀայաստանիՀանրապետությանԱրմավիրի մարզԱրմավիրհամայնքի քաղաք Արմավիր 04-001-0063- կադաստրային ծածակագրում  ճշտված հասցե՝Հայաստանի ՀանրապետությանԱրմավիրի մարզ,Արմավիր համայնք,քաղաք Արմավիր, Հանրապետության փողոց 14/12: