Ղեկավարվելով <<Տեղական ինքնակառավարման մասին>> Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 35-րդ հոդվածի 1-ին մասի 24-րդ կետով , Հայաստանի Հանրապետության հողային օրենսգրքի 3-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետով, 7-րդ հոդվածի 4-րդ կետով ,10-րդ հոդվածի 5-րդ կետով , հիմք ընդունելով «ԱՄՐԱԿ» ԲԲԸ-ի տնօրեն Կարեն Արամի Ռուբենյանի 07․02․2025թ․ թիվ 0774 դիմումը , Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2011 թվականի դեկտեմբերի 29-ի N 1920-Ն որոշմամբ հաստատված կարգի 24-րդ կետի 3-րդ ենթակետով , հիմք ընդունելով «ԱՐՄԱՎԻՐ-3» միկրոռեգիոնալ մակարդակի համակցված տարածական պլանավորման փաստաթղթերի նախագծերը՝
1․ «ԱՄՐԱԿ» ԲԲԸ-ին սեփականության իրավունքով պատկանող (սեփականության վկայական թիվ 27012025-04-0043) Հայաստանի Հանրապետության Արմավիր մարզի Արմավիր համայնքի Արմավիր քաղաքում գտնվող 0.46064 հա մակերեսով հողամասում գտնվող 0.20232 հա մակերեսով շինության գործառնական նշանակությունը փոխադրել բնակելի տնից՝ բազմաբնակարան շենքի ։
2․Սույն որոշումը ուժի մեջ է մտնում ընդունման պահից։