Համայնքի ղեկավարի որոշման նախագիծ
Դիտել Համայնքի ղեկավարի որոշումները
19 մարտի 2025 թ.
ԻՆՔՆԱԿԱՄ ԿԱՌՈՒՑՎԱԾ ՇԻՆՈՒԹՅՈՒՆՆ ՕՐԻՆԱԿԱՆԱՑՆԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով<<Տեղական ինքնակառավարման մասին>> Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 35-րդ հոդվածի 1-ին մասի 24-րդ կետով,Հայաստանի Հանրապետությանկառավարության2006թվականի մայիսի18–ի N 912-Ն որոշմամբ հաստատված կարգի8-րդ, 11-րդ, 13-րդ կետերի <<ա>>ենթակետով և Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2021 թվականի ապրիլի 15-ի <<Շինությունների նպատակային նշանակության դասակարգման ցանկը սահմանելու մասին>> N 600-Ն որոշման 2-րդ հավելվածի 6-րդկետով,<<Իրավունք հաստատող փաստաթղթերը չպահպանված անհատական բնակելի տների կարգավիճակի մասին>>, <<Նորմատիվիրավականակտերիմասին>> ՀայաստանիՀանրապետությանօրենքի37-րդհոդվածի 1-ինմասով, հիմքընդունելով ՀայաստանիՀանրապետությանԱրմավիրիմարզիԱրմավիրհամայնքիավագանու 202. դեկտեմբերի21-իթիվ 10 նիստի 136որոշումըև ինքնակամ կառույցնիրականացրած անձի` Շմավոն Եփրեմյանի 17.04.2023 թվականի թիվ 2344դիմումը՝
1.Շմավոն Եփրեմյանին և Անի Կոստանյանին ընդհանուր բաժնային սեփականությամբ պատկանող՝ Հայաստանի Հանրապետության Արմավիրի մարզ Արմավիր համայնքիԱրմավիր քաղաքում04-001-0063- կադաստրային ծածակագրում հասարակական կառուցապատման հողամասում ինքնակամ կառուցված շինությունը ՝227 քմներքին և23.4 քմ արտաքինմակերեսով ճանաչել օրինական։
2.Ընդունել ի գիտություն,որ
1)կառույցի պահպանումը չի խախտում այլ անձանց իրավունքները և օրենքով պահպանվող շահերը կամ վտանգ չի սպառնում քաղաքացիների կյանքին ու առողջությանը.
2)շինությունը կառուցված չէ ինժեներատրանսպորտային օբյեկտների օտարման կամ անվտանգության գոտիներում,կամ կառուցված չէ քաղաքաշինական նորմերի ու կանոնների էական խախտումներով և չի առաջացնում հարկադիր սերվիտուտ պահանջելու իրավունք։
3.Սահմանել, որ իքնակամ կառույցն իրականացրած անձըսույնորոշմանընդունմանօրվանից60-օրյաժամկետում, ՀայաստանիՀանրապետությանԱրմավիրիմարզիԱրմավիրհամայնքի բյուջեպետքէվճարիՀայաստանիՀանրապետությանկառավարության2006թվականիմայիսի18–ի<<Ինքնակամկառույցներիօրինականացմանևտնօրինմանկարգըհաստատելու մասին>> թիվ912-Նորոշմամբհաստատվածկարգով հաշվարկված`ընդհանուր23.4 քմմակերեսովինքնակամկառուցվածշինությանօրինականացմանյուրաքանչյուրքառակուսիմետրիհամար՝ բազայինտուրքի 20-ապատիկիչափով` 4632 ՀՀ  դրամ ընդհանուր՝ 108389(հարյուր ութ հազարերեքհարյուրութսունիննը) ՀՀ դրամ
4Շմավոն Եփրեմյանին և Անի Կոստանյանին ընդհանուր բաժնային սեփականությամբ պատկանող ՀայաստանիՀանրապետությանԱրմավիրի մարզԱրմավիրհամայնքի քաղաք Արմավիր 04-001-0063- կադաստրային ծածակագրում  ճշտված հասցե՝Հայաստանի ՀանրապետությանԱրմավիրի մարզ,Արմավիր համայնք,քաղաք Արմավիր, Հանրապետության փողոց 14/12:
5.Հայաստանի Հանրապետության Արմավիրի մարզի Արմավիր համայնքի Արմավիր քաղաքի հասցեում գտնվող գույքի հաշվառման (չափագրման)տվյալների մուտքագրման ծածկագիրն է 2023GJL3LK:
6.Սույն որոշումը Հայաստանի Հանրապետության Oրենսդրությամբ սահմանված կարգով ենթակա է պետական գրանցման:
7.Սույն որշումն ուժի մեջ է մտնում ընդունման պահից: