Ղեկավարվելով <<Տեղական ինքնակառավարման մասին>> Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 35-րդ հոդվածի 1-ին մասի 24-րդ կետով , Հայաստանի Հանրապետության հողային օրենսգրքի 3-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետով, 7-րդ հոդվածի 4-րդ կետով ,10-րդ հոդվածի 5-րդ կետով , հիմք ընդունելով քաղաքացի Փիրուզա Կարապետի Տաշչյանի 27․03․2025թ․ թիվ 1651 դիմումը , Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2011 թվականի դեկտեմբերի 29-ի N 1920-Ն որոշմամբ հաստատված կարգի 24-րդ կետի 3-րդ ենթակետով , հիմք ընդունելով «ԱՐՄԱՎԻՐ-3» միկրոռեգիոնալ մակարդակի համակցված տարածական պլանավորման փաստաթղթերի նախագծերը՝
1․ Քաղաքացի Փիրուզա Կարապետի ՏաշչյանիՆ սեփականության իրավունքով պատկանող (սեփականության վկայական թիվ 11022025-04-0038) Հայաստանի Հանրապետության Արմավիր մարզի Արմավիր համայնքի Արմավիր քաղաքում գտնվող 0.0333 հա մակերեսով հողամասի գործառնական նշանակությունը փոխադրել բնակելի կառուցապատումից՝ հասարակական կառուցապատման ։
2․Սույն որոշումը ուժի մեջ է մտնում ընդունման պահից։